Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Afro copíky

Úvod AFRO ÚČESY Afro copíky

Afro copíky (Box braids)

 

 

Afro vrkôčiky alebo rasta copíky sa zapletajú z vlastných vlasov s prídavkom kanekalonu aby účes nabral na objeme. Ak má niekto extrémne husté vlasy, môžu copíky vyzerať dobre aj bez prídavku kanekalonu. Avšak afro s kanekalonom vydrží omnoho dlhšie, pretože drží štruktúru copíku a je menej deformovateľný. Na zapletenie celej hlavy sa zvyčajne spotrebuje 6-9 balíčkov kanekalonu. Čím hustejšie sú vlasy tým väčšia je spotreba kanekalonu. V jednom copíku by malo byť minimálne také množstvo kanekalonu ako Vašich vlasov. Samotná hrúbka a počet copíkov je na Vás.

Micro Rasta jedná sa o veľmi tenké copíky, ktorých počet sa pohybuje od 200 - 350 copíkov. Napletanie môže trvať 20 hodín - 2 dni. Na zapletanie sa používa 100% kanekalon jumbo braid. Copíky vydržia 6 - 7 mesiacov, rozpletávane týchto copíkov je však o niečo zložitejšie. 

 

Uzlík – ako začať?

Existuje viacero typov „uzlíkov“. Každý si nájde vlastný najvhodnejší postup. Viac info nájdete vo videách.

 

Rozdeľovanie vlasov

Vhodné je začať napletať zozadu hlavy. Rozdelenie vlasov môže byť v tvare štvorca, trojuholníka alebo iné.

 

Ukončenie - ukončovať copíky je možné rôznymi spôsobmi:

  1. Ohňom – v požadovanej dĺžke vrkôčik odstrihneme, držíme ho asi 1 cm od konca a opaľujeme zapaľovačom – tavíme koniec asi 4-5 sekúnd. Chvíľku počkáme a prstami zatavený koniec scelíme.
  2. Horúcou vodou – pri tomto type zapletáme copíky tak, že pramienok kanekalonu potiahneme za oba konce, čím sa pramienok predĺži a jeho konce sa zúžia. Pripravený pramienok napletieme ku prerozdeleným vlasom. Po napletení všetkých copíkov vložíme konce na niekoľko sekúnd do vriacej vody. Konce je možné zvlniť natočením copíkov (napr. na natáčky alebo z viacerých copíkov urobíme niekoľko väčších vrkočov) a ponorením do horúcej vody. Natočené konce je možné opäť vyrovnať voľným vložením copíkov do horúcej vody. (Odporúčam tento spôsob ukončenia, pôsobí najprirodzenejše)
  3. Gumičkou
  4. Žehličkou na vlasy - ak vám kanekalon po ukončení ohňom sčerná, vyskúšajte možnosť ukončiť afro účes pomocou žehličky na vlasy. Niekoľkokrát podržte žehličku na mieste kde chcete copík ukončiť a následné "zatavený" koniec odstrihnite. 
  5. Uzlíkom - na konci copíku odoberne cca 6-10 vlákien kanekalonu, obtočte ho okolo copíku a zviažte, tento postup zopakujte aspoň 2 krát. Spustené končeky môžete zažehliť žehličkou na vlasy alebo ponoriť do vriacej vody.
Uzlík - ako začať?

 

 

Ukončenie

Ukončenie ohňom

Ukončenie horúcou vodou

Ukončenie žehličkou na vlasy

Ukončenie uzlíkom

 

 

Natočenie

Copyright 2016 - 2018 © kanekalon.sk