Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

VLASY

Úvod VLASY

TYPY VLÁKIEN

 

Na trhu existuje veľké množstvo syntetických vlákien v rôznych farebných oddieňoch a dĺžkach. Veľkou výhodou syntetických vlasov je cena. Nasledujúca tabuľka obsahuje prehľad syntetických vlákien:

 

Chemlon 


 

Chemlon je vlákno ktorého primárne využitie nie je v kaderníctve.  Je to jedna z lacnejších alternatív napletenia afro copíkov.

 

Polypropylén 

 

 

Polypropylénové vlákno často označované ako PP vlákno je jedno z najstarších materiálov používaných na predlžovanie a zahustenie vlasov. Pri tomto type vlákne sa stretnete na obale aj s označením  "100% Synthetic".  PP vlákno nie je možné ukončovať ohňom a jeho používanie sa stáva čoraz viac obsolétnym.

 

Toyokalon

 

Toyokalon je pomerne rozšírené syntetické vlákno pri predlžovaní vlnenými vlasmi. Je často využívaný pri výrobe parochní. Jeho textúra sa pri predĺžení nezvykne zamotať a sletať. Vlákno pôsobí pomerne prirodzene, má však jemne lesklý povrch. Toyokalon je možné ukončovať ohňom.

 

Kanekalon

 

Kanekalon je najvhodnejšie a najčastejšie používané syntetické vlákno pri tvorbe afro účesov. Kanekalon alebo KK vlákno je na obale označené ako 100% kanekalon a je vyrobený z modakrylu. V súčasnosti má jedno z najširších možností uplatnenia v kaderníctve. Využíva sa pri výrobe parochní, predlžovaní vlasov, príčeskov, na tvorbu afro účesov a dredov. Za použitia tepla je možné účesy stylovať do rôzneho tvaru. Je menej lesklý než Toyokalon a niektoré účesy pôsobia 100% prirodzene. V posledných rokoch vývoja prišiel na trh nový typ kanekalonu "K7 Kanekalon" ktorý je vizuálne aj textúrou takmer ako ľudský vlas.

 

Teplo rezistentné vlákno

 

Najnovším typom vlasov je vlákno s vysokou rezistenciou na teplo, ktoré je vhodné použiť na afro účes s otvoreným koncom. Tieto vlasy môžu byť žehlené a natáčané žehičkou na vlasy.

 

 

 

 

 

TYPY VLASOV

 

Pri tvorbe afro účesov sa najčastejšie stretnete s nasledujúcimi typmi vlasov. Vo všeobecnosti platí že ich dĺžka, hmotnosť a objem závisí od dodávateľa a výrobcu značky:

 

100% Kanekalon Jumbo Braid

 100% kanekalon

 

100% Kanekalon Jumbo Braid je jemne krepoviný materiál vhodný na klasické afro copíky, mickro copíky, cornrows, dredy, faux dredy a pseudo dready. Dĺžka vlákna sa pohybuje od 130-140 cm v závislosti od značky kanekalonu. 100% Kanekalon sa na rozdiel od syntetického Kanekalonu neleskne a pôsobí prirodzenejšie. 100% kanekalon je označovaný ako kanekalon "na vodu". Toto označenie znamená, že ukončovanie copíkov je možné nie len ohňom resp. gumičkami ale aj horúcou vodou. Pokiaľ sa nedarí kanekalon ukončiť horúcou vodou je možné použiť žehličku na vlasy prípadne parný čistiť na pseudo dredy. Pre prácu s kanekalonom je vhodné vyskúšať viacero výrobcov a nájsť ten najvhodnejší materiál pre Vás.

 

V priemere z jedného balenia Kanekalonu o dĺžke cca 140 cm vytvoríte približne 25 afro copíkov so šírkou 0,5cm alebo 10 pseudo dredov s dvojitým koncom (double  ended) s dĺžkou 60cm a šírkou 0,5cm. V prípade, že sa rozhodnete pre afro copíky, tak predpokladajte, že spotrebujete 6-8 balíčkov Kanekalonu. U pseudo dredov počítajte na hlavu so 60-70 kusmi dredov s dvojitým koncom.

  • 100% Jumbo Braid je klasický kanekalon  s dĺžkou vlákna 130-140cm.
  • 100% Jumbo Braid XL je dlhšia verzia klasického 100% Kanekalonu Jumbo Braid s dĺžkou 150cm.
  • 100% Jumbo Braid XXL je najdlhšia verzia 100% Kanekalonu s dĺžkou 220 cm.


Syntetický kanekalon Jumbo Braid

synthetic


 

Syntetický kanekalon Jumbo Braid je materiál vhodný na afro copíky a micro copíky. Nie je možné ukončovať ho horúcou vodou ani vlniť preto nie je vhodný materiál na tvrobu pseudo a faux dredov. Vizuálne je ťažké odlíšiť ho od 100% kanekalonu. Ukončuje sa ohňom. V prípade, ak sa jedná o syntetické vlákno polypropylén ukončovanie ohňom môže byť problematické a je potrebné použiť gumičky. Na obale nie je vždy uvedené či sa jedná o polypropylén alebo o toyokalon.

 


Ombre Jumbo Braid

ombre


 

Ombre Jumbo Braid je kanekalon vhodný na klasické afro copíky, micro copíky a príčesky. Pokiaľ ide o 100% kanekalon je vhodné použiť ho aj na pseudo dredy a faux dredy. Ombre Jumbo Braid je mierne krepovitý kanekalon, ktorý je možné kompletne vyrovnať pomocou žehličky na vlasy. Dĺžka vlákna závisí od značky kanekalonu.

Pokiaľ sa jedná o syntetický kanekalon nie je možné fixovať ho horúcou vodou.

 


Kanekalon UltraSilk Braid

ultra

 

 

Kanekalon UltraSilk Braid je materiál vhodný na afro copíky, micro copíky, dredy a príčesky. UltraSilk Braid je skoro hladký kanekalon. Tento typ kanekalonu nie je možné ukončovať horúcou vodou preto nie je vhodný na pseudo dready.

 


Kanekalon Pony 

 

pony

 

 

Kanekalon Pony je rovný kanekalon vhodný na napletanie klasických afro copíkov a copíkov s otvoreným koncom. Dĺžka Kanekalonu Pony je cca 140cm. Kanekalon je vo väčšine prípadov možné ukončovať horúcou vodou alebo taviť. Univerzálnym spôsobom zakončenia je použitie gumičiek alebo uzla z časti vlákien.

 

 


Micro ZiZi

zizi


 

Micro ZiZi je syntetický kanekalon ktorý je predpetený a je vhodný na afro copíky s otvoreným koncom. Jednotlivé vlákna Kanekalonu Micro Zizi sú už spletené do drobných vrkôčikov. V praxi sa stretnete s rovným alebo jemne zvlneným ZiZi kanekalonom. Dĺžka sa zvyčajne pohybuje okolo 120 cm s obsahom 70 pramienkov vrkôčikov. Z jedného balenia kanekalonu Micro Zizi upletiete v priemere 24 copíkov. Výborne sa taví a pri ukončovaní  ohňom vlákno nezačernie. Pre vytvorenie účesu je potrebných cca 8 balení Kanekalonu Micro Zizi. Účes z tohto druhu kanekalonu pôsobí bohatým dojmom a vďaka predpleteným copíkom sa voľné konce nemotajú.

 Pseudo dredy s dvojitým koncom

double

 

Pseudo dredy s dvojitým koncom (Double ended dreads) je možné si vyrobiť zo 100% Kanekalonu Jumbo Braid / Afro Kinky Twist alebo zakúpiť už hotové. Tieto dredy sa uchytia vytvorením copíku na jednej polovici pseudo dredu zakončením gumičkou. Podrobný opis a video návod nájdete v sekcii Dredy.


Pseudo dredy s jedným koncom

 sing


 

Pseudo dredy s jedným koncom (single ended dreads) je možné zakúpiť alebo vyrobiť doma zo 100% kanekalonu Jumbo Braid / Afro Kinky Twist. Podrobný opis a video návod nájdete v sekcii Dredy. Pseudo dredy s jedným koncom sú vhodné pri naplenení niekoľkých kusov dredov pre oživenie účesu alebo pri napletení dredov na celú hlavu. Výhoda pseudo dredov je ich flexibilné napletenie, môžete si pridať dredy k vlasom sami a kedykoľvek ich opäť jednoducho odstrániť. Príčesok Pseudo dredu s jedným koncom sa do účesu prichytí pomocou gumičiek.  

 


Afro Kinky Twist

kinky 

Kanekalon typu AfroTwist braid nazývaný tiež Kinky kanekalon je vlákno imitujúce bohatý rozpustený afro účes. Tento typ sa používa na vytvorenie twisterov a dredov. 

 


Senegalese Twist

senegalese


 

Senegalese Twist je kanekalon, ktorý je predpletený vo forme twisterov. Ich hrúbka a dĺžka závisí od výrobcu.

 

Sú dva 2 typy:

  • Senegalese Twist kanekalon - nie je ukončený očkom a napletajú sa rovnako ako pseudo dredy
  • Senegalese Twist crochet - sú ukončené očkom a napletajú sa technikou Crochet

 

Copyright 2016 - 2017 © kanekalon.sk