Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

ZAPLETANIE

Úvod ZAPLETANIE

 

Zapletanie Afro účesov ...


 

KDE?

Bratislava/Námestovo


AKO SA OBJEDNAŤ?

Objednávky cez FB alebo na kanekalon@kanekalon.sk

 

 

 

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY:

 

 • Aký je rozdiel pri ukončovaní afro účesu ohňom a horúcou vodou?

UKONČENIE OHŇOM

d

UKONČENIE HORÚCOU VODOU

 

 • Koľko balíkov kanekalonu sa spotrebuje pri napletení copíkov a dredov?

Spotreba balení kanekalonu je individuálna a závisí od hustoty vlasov, počtu copíkov/ dredov a ich požadovanej hrúbky. Na 130 copíkov je potrebných 6-9 balíčkov 100% kanekalonu Jumbo Braids, 8-10 balíčkov Yaki Pony a Kanekalon Pony, 8-10 balíkov Micro Zizi. Z jedného balenia vytvoríte 10 ks double-ended pseudo dredov s hrúbkov 0,5 cm.

 

 • Aké dlhé vlasy musím mať ak si chcem napliesť afro účes?

Minimálna požadovaná dĺžka vašich vlasov je 7 cm. Na túto dĺžku sa dajú napliesť afro účesy rôznej dĺžky. V určitom slova zmysle ide o predĺženie vlasov.

 

 • Ako dlho afro účes vydrží?

Afro copíky je vhodné nosiť 3-5 mesiacov. V závislosti od starostlivosti. Je možné že účes vydrží aj dlhšie. Ak si niekto farbí vlasy, je potrebné, aby  farba kanekalonu stále korešpondovala s odtieňom vašich vlasov, ktoré postupne odrastajú. Ak sa časom stane, že vaše vlasy začnú jemne vytŕčať z  kanekalonového vrkoča, stačí ich  jemne  obstrihať. Po takejto úprave účes vyzerá stále ako nový a možno jeho životnosť predĺžiť.

Po dlhšom čase sa pri korienkoch vlasov začnú tvoriť dredy.


Účes vydrží dlhšie ak ho pravidelne upravujete (viď video)

 • Aké sú možnosti ukončenia afro vrkôčika?

Afro účey zo 100% kanekalonu (100% kanekalon Jumbo braid) ukončujeme ohňom, horúcou vodou, gumičkou, korálkou alebo špeciálnym uzlíkom. Ďalšie typy afro vlasov ako syntetický kanekalon Jumbo braid (PP), Yaki Pony a micro Zizi nie sú vhodné na ukončovanie horúcou vodou.

Afro účesy je možné natáčať a vlniť pomocou horúcej vody. Stačí keď natočené copíky ponoríte na pár sekúnd do vriacej vody.

 

 • Dá sa kanekalon nafarbiť?

Nie, kanekalon nie je možné farbiť. Výhodou však je, že pri zapletených vrkočoch, si v prípade potreby môžete bez problémov dofarbiť svoje vlasy.

 

 • Ako sa afro účesy umývajú?

Afro účesy sa umývajú jeden krát týždenne alebo jeden krát za dva týždne bežným šampón bez kondicionéru. Šampón vmasírujeme pomedzi copíky. Nie je dobré ak používame pri nanášaní šampónu silu, pretože pri necitlivom umývaní sa môže niekoľko copíkov rozčuchrať. Potom je potrebné odstávajúce vlasy z copíkov obstrihať. 

 

 • Budem mať po rozpletení copíkov zničené vlasy?

Nie, afro copíky vlasy nepoškodia. Vlasy sú v copíku dokonca uchránené od častého používania vlasových prípravkov, lakov a žehličiek na vlasy. Po rozpletení sú vlasy skučeravené, na umyté vlasy nechajte pôsobiť vlasový zábal a po krátkej dobe si môžete dať tento účes znova napliesť.

 

 • Je normálne, že po rozpletení copíkov vyčesávam veľké množstvo vlasov?

Áno. Denne vypadne každému človeku 50-100 vlasov. Počas napleteného afro účesu nemajú kam vlasy vypadnúť preto sa počas rozpetania naraz vyčeše väčšie množstvo vlasov.

   

 • Ako dlho trvá pletenie afro copíkov?

Čas napletania afro copíkov závisí od množstva copíkov, od kaderníčky, materiálu a dĺžky copíkov. Pre orientáciu napletanie zaberie cca 7-11 hodín. Tvorba ostatných afro účesov je individuálna.

 

 • Z akého materiálu je možné vytvoriť pseudo dredy?

Na vytvorenie pseudo dredov musíte použiť 100% kanekalon Jumbo Braid. Z iného materiálu vám nebudú pseudo dredy držať.

 • Čo znamená prepletanie copíkov?

Znamená to rozpletenie starého copíku a napletenie nového na rozčesaný prameň vašich vlasov. Prepletanie sa väčšinou vykonáva len na predných a vrchných, najviac viditeľných afro copíkoch.

 

 • Je možné afro účes navlniť alebo vyrovnať?

Áno. Napletené afro copíky a afro účesy zo 100% Kanekalonu Jumbo Braid sa dajú natáčať a opätovne vyrovnať. Z hotových afro copíkov napleťte veľký cop a ponorte na niekoľko sekúnd do zovretej vody. Po rozpletení copu budú konce copíkov krásne naondulované. Ak chcete copíky vyrovať stačí ich voľne ponoriť do vriacej vody.

 

 • Aký je rozdiel medzi afro copíkmi a micro copíkmi?

Micro copíky sú tenšie a ich počet sa pohybuje okolo 300.

 

 • Aký je rozdiel medzi materiálom Jumbo Braid, 100% Jumbo Braid, Yaki Pony, Kanekalon Pony, Mono Braid a Micro Zizi?

Syntetický Jumbo Braid je nespracovaný lesklejší druh kanekalonu, který je možné použiť na tvorbu afro copíkov. Nedá sa ukončovať a natáčať horúcou vodou.

 

100% Jumbo Braid má podobnú štruktúru ako Syntetický Jumbo Braid, ale je objemnejší a neleskne sa. Na jeho zakončovanie nemusíte používať len oheň. Tento materiál je tvarovateľný teplom. Je teda možné použiť vriacu vodu, parnú pištoľ alebo žehličku.

 

Kanekalon Pony, Yaki Pony a Mono Braid je rovný, kvalitnejší materiál, ktorý sa používa hlavne na afro účesy s otvoreným koncom alebo na tvorbu príčeskov. Štruktúrov je veľmi podobný pravým vlasom.

 

Micro Zizi je kvalitný kanekalon, ktorý sa používa na copíky s otovreným koncom. Keďže je spletený do drobných copíkov, ktoré sú zvlnené, zvyšuje bohatosť účesu. Nie je potrebné ho česať a zachováva si vlnitý tvar počas celej doby nosenia účesu. Je možné ho narovať vriacou vodou. Materiál je vhodné aj taviť.

 

 • Čo robiť v prípade podráždenej pokožky hlavy po napletení účesu?
Po napletení copíkov môže byť pokožka hlavy citlivejšia. Je to normálna reakcia na novú záťaž a napätie. V prípade svrbenia a sčervenania pokožky je vhodné použiť vlasové vody (napr. lopúchová), hydratačný krém, tea tree oil alebo ukľudňujúcu mastičku. Po niekoľkých dňoch (zvyčajne 7 dní), keď Kanekalon získa svoju prirodzenú pružnosť sa pokožka sama zregeneruje do pôvodného stavu.


 

 • Výhody a nevýhody

Výhody účesu:

Vlasy nevypadávajú denne, takže nemáte plnú kúpeľňu vlasov po rozčesávaní.

Vlastné vlasy si pokojne oddychujú počas celého obdobia kým sú zapletené.

Vlasy netreba umývať tak často, ako keď sú rozpustené.

Ako si večer ľahnete, tak sa ráno zobudíte. Účes je už ráno vytvorený, teda vám šetrí čas.

Je to veľmi elegantný účes, dokonca vhodný aj ako svadobný.

Hlava sa v podstate vetrá, pretože vlasy sú zapletené v pramienkoch. 

Dá sa nosiť na akýkoľvek spôsob.

 

Nevýhody účesu:

Hlava je ťažšia, pretože objem vlasov sa zväčší trikrát v porovnaní s vlastným objemom vlasov. 

Niekedy sa stane, že pokožka pri korienkoch začne svrbieť a začervená. Po pár dňoch začervenanie a svrbenie zmizne.

Rozpeltanie a rozčesávanie môže byť náročné.


Copyright 2016 - 2017 © kanekalon.sk